Geçici E-Posta Nedir?

Geçici E-Posta Nedir?

Dijitalleşen dünyanın gereklerinden olan e-posta, bireylerin yeni nesil iletişim araçlarından biri haline geldi. Birçok işlem, görüşme ve haberleşme artık e-posta kanalı üzerinden gerçekleşiyor ve bireyler bu kolay, hızlı ve güvenilir kanal ile hem zamandan hem de zorluktan kurtulmuş oluyor. Son zamanlarda bireylere bu çerçevede sunulan kaliteli bir hizmet ise geçici e-posta hizmetidir. Merak edenler için geçici e-posta hizmeti nedir sorusuna yönelik, bireylerin kendilerine ait bir e-posta hesabı olmaması, hızlı bir işlem için e-postaya ihtiyaç duyması, e-posta hesabını spam maillere karşı korunmak istenmesi gibi sebeplere karşı sunulan bir hizmet cevabı verilebilir. Özellikle, e-posta hesaplarını tehdit eden virüs, spam, malware gibi zararlı yazılımlara karşı oldukça güvenilir bir koruma sağlamaktadır. 

Filmizlio


Geçici E-Posta Hizmeti
Geçici e-posta hizmeti aracı siteler tarafında sunulan, kişiye özel tek kullanımlık e-posta kutusu sağlayan bir web sitesi altyapısıdır. Bu altyapı, bireylerin hizmeti kullandıkları andan itibaren onlara belirli bir süre kullanacakları kişisel bir hesap sunar ve bireyler istedikleri işlemleri bu e-posta adresi üzerinden gerçekleştirebilir. Geçici e-posta kullanmak isteyenler için izlenmesi gereken birtakım adımlar bulunmakta olup bunlar şu şekilde ifade edilebilir:

  • İlk olarak geçici e-posta sağlayan hizmet adresine giriş yapılır. Bu kapsamda geciciposta net bireylere güvenilir, hızlı bir hizmet sunmaktadır. 
  • Siteye giriş yaptıktan sonra karşılaşılan ekranda “Geçici Postaya hoş geldiniz. Geçici e-posta adresiniz aşağıdaki şekilde oluşturulmuştur” yazısı görüntülenir. 
  • Bu yazı altında bireylere sunulan geçici e-posta adresi yer almaktadır. 
  • Bireylerin ekranda çıkan e-posta adresini kullanma süresi sol altta görüntülenir. 7 dakika sunulan geçici e-posta hizmeti 10 dakika kadar uzatılabilir. Bunun için sürenin yanında bulunan “Süreyi 10 dk'ya Uzatmak için Buraya Tıklayın” butonuna tıklanır. 
  • Herhangi bir sorun olduğunda ise kullanılan tek kullanımlık e-posta hesabını kurtarmak da mümkündür. 

Geçici e-posta kullanıldığı taktirde beklenen iletiler “Gelen Kutusu” altında gözükecektir. Kolay ve pratik bir kullanımı olan hizmetten herkes, istediği kadar yararlanabilmektedir. Aynı sayfa içerisinde tekrar, yeni bir eposta adresi almak için ise yapılması gereken ise adresin bulunduğu çubuğun yanında çöp kutusu işareti ile belirtilen butona tıklayarak “Bu e-posta adresini sil” demektir. Yeni bir geçici eposta ise işte bu kadar hızlı bir şekilde tekrar alınır.


Geçici E-Postanın Avantajları
İnternette kullanıcılar tehdit eden birçok faktör olmakla birlikte bunlardan biri de spam’dır. Spam, sadece e-post kullanıcılarının gelen kutusunu işgal etmekle kalmaz aynı zamanda bant genişliğini düşürür ve bazı kişilere haksız kazanç sağlamaya yardım etmeye yarar. İşte bu sorundan kurtulmak için sunulan geçici e-posta hizmeti kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini, hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapmasına olanak tanır. Bu noktada geçici e-postanın sağlamış olduğu birtakım avantajlar mevcuttur. Günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından olan e-postalar da bu sayede daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir.
Geçici e-postanın sapladığı avantajlardan ilki, kullanıcıların spam mail almasını önlemektir. Zira bahsedildiği üzere kullanıcı e-posta adreslerini tehdit eden en önemli tehdit spamdır. Geçici e-posta sayesinde bir daha aynı spam mailler kullanıcıları rahatsız etmez. Bir diğer avantaj ise hızlı ve pratik olmasıdır. Bireylerin kendi bilgisayarları dışında e-posta açmak istememesi, şifrelerini hatırlayamaması gibi durumlarda oldukça kolay bir hizmet sunar. Aynı zamanda geçici e-posta hizmeti güvenilir olmayan, gerçek e-posta adresi ile kayıt ya da işlem yapmak istemeyen kullanıcıları bu sitelerden gelecek herhangi bir güvenlik tehdidine karşı korumaktadır. Bu sebepler dolayısı ile günümüzde en çok kullanılan dijital hizmetlerden biri de geçici e-posta olmuştur. 


taggeçici posta nedir, geçici posta, geçici eposta, geçici mail, temp mail
11/05/2020 00:23alarm
Filmizlio