Tek Kullanımlık Mail Servisi/Sitesi

Tek Kullanımlık Mail Servisi/Sitesi

Günümüzde en çok kullanılan internet hizmetleri arasında tek kullanımlık mail servisi ve benzeri siteler yer almakta olup bu hizmet kapsamında birçok internet kullanıcısı hızlı ve güvenilir bir şekilde internette iz bırakmadan güvenilir bir şekilde gezinmekte ve üye olabilmektedir. Fakat bunun yanı sıra sunulan bu hizmet, kullanıcıların epostalarını birtakım tehditlere karşı da korumaktadır. Peki bu servisler kullanıcılara ne vaat etmektedir, yararları nelerdir? Artık birçok kullanıcı bu servisleri kullansa da bu servislerin tercih edilmesinde rol oynayan birtakım faktörler bulunmaktadır. Tek kullanımlık, temp ya da geçici mail ismi ile hizmet veren bu servislerin tercih edilmesinde ise kullanıcıların en çok dikkat özellikleri detaylı incelemek mümkündür.

Filmizlio


Tek Kullanımlık Servis Hizmeti
Spamdan kurtulmak, hızlı bir şekilde siteye üye olmak, iz bırakmadan dolaşmak dahil olmak üzere pek çok amaç doğrultusunda bu geçici tek kullanımlık mail servisi kullanılabilir. Bu noktada kullanıcıların bu hizmeti sağlayan servislerden beklentileri şunlardır.

  • Kullanıcıların hiçbir şekilde özel bilgisini elinde tutmaması, ekstra bir doğrulama veya bilgi girişi istememesi oldukça önemlidir. 
  • Hizmet veren sitenin ara yüzünün karışık olmaması, kolaylıkla erişilebilir olması da pratik hizmet açısından tercih edilir. 
  • İlgili epostanın belirli bir süre kullanılması ve içindeki bilgilerin ayrı bir yerde depolanması gereklidir.
  • Yenileme sırasında e-postanın değişmemesi, süre için ayrı bir butonun olması da bir başka önemli unsundur.
  • Aynı zamanda en çok aranan bir diğer özellik ise kurtarma anahtarının bulunmasıdır. Bu sayede yanlışlıkla kapatılan sekmeler, süre uzatılmasının unutulması gibi sorunlar kolaylıkla çözülür.
  • Maillerine geç gelmemesi, karmaşık eposta adresleri sağlanmaması da bu noktada kullanıcıların en aradığı özellikler arasında yer almaktadır. 

Genel olarak ise bir kullanıcının tek kullanımlık mail servisi sunan sitelerde aradığı özellikler arasında basit ve kolay bir ara yüz sunma, karmaşık eposta adresleri oluşturmama, süreli olma ve bu süreyi uzatabilme, gerektiğinde ise kurtarma olanağı bulundurma gibi özellikler yer almaktadır. Özellikle bu hizmetlerin hemen hemen hepsini bünyesinde barındıran geciciposta net ise kullanıcıların son zamanlarda en çok tercih ettiği hizmet servis sağlayıcılarından biri olmuştur. E-posta gecikmesi az olan, basit ve kolay ara yüz ile tekrar tekrar kullanılabilen birçok eposta adresi anında oluşturulur ve hizmete sunulur. 


Tek Kullanımlık Mailin Faydaları
Birçok kişi artık internette gezinirken, sitelere üye olurken ve daha birçok durumda geçici, tek kullanımlık ya da temp mail denilen hizmetleri kullanmaktadır. Bu noktada tek kullanımlık mail servisi kullanıcılara birtakım faydalar sağlamaktadır. Bu faydalardan ilki kullanıcıların ihtiyaç duydukları anda hemen rastgele bir mail adresi almasıdır. Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirirler. Bunun yanı sıra Forum, Sosyal Medya, Blog ve benzeri sitelere üye olurken reklam, spam ve benzeri durumlardan çekinen kullanıcılar için oldukça iyi bir alternatif sunarlar. Zira kullanıcıların kişisel mail adreslerin vermek istemedikleri durumda da iyi bir seçenektir. 
Günümüzde birçok kişinin kullandığı tek kullanımlık mail servisi kişisel epostaların dolmasını önler, depolamadan tasarruf edilmesini sağlar aynı zamanda da epostaların bant genişliğinin azalmasını önler. Bunun yanı sıra tercih edilmesinde de önemli rol oynayan bir diğer faydası ise istenildiği kadar alınarak kullanılmasıdır. Farklı amaçlar için aynı hizmetten defalarca yararlanmak mümkündür. Aynı zamanda kullanıcıların hem mail hesabı alırken hem de bu mail hesabını kullanırken anonim kalmasını sağlar. Son olarak ise kullanıcıların hem hızdan hem de zamandan tasarruf sağlamasına katkıda bulunur ki günümüzde en gereken faydalardan birisi de budur. 


tagtek kullanımlık mail, temp mail, geçici posta, geçici mail, geçici eposta, tek kullanımlık mail nedir, tek kullanımlık mail nasıl alınır, tek kullanımlık mail servisi
11/05/2020 00:32alarm
Filmizlio